Masáž této části těla není úplně obvyklá a známá jako masáže jiných částí. Je to trošku škoda, protože její účinky jsou velice ozdravné a uvolňující. Velmi přínosná je především pro lidi pracující hlavou, lidi, co neustále něco řeší a jsou takzvaně „hodně v hlavě“.
Masáž hlavy není napoprvé úplně příjemná. Je to právě z výše zmiňovaných důvodů. Člověk, který velmi používá svou mysl, neustále nad něčím přemýšlí, neustále se mu honí hlavou nějaké myšlenky nebo je často vystaven stresu, má často v této oblasti různé stagnace ve zde vedoucích drahách. Tyto stagnace nebo blokády se většinou projevují jakýmisi nehmotnými shluky, které brání volnému proudění energie. Hřebínek z buvolího rohu, kterým se masáž provádí, pak v těchto místech na hlavě poskakuje a drncá, občas to může vyvolávat dojem, jako bychom jezdili po vlnitém plechu. Proto tato masáž může být lehce bolestivá, alespoň napoprvé.
Avšak je to vyváženo velkou úlevou a pocitem lehkosti, projasněním smyslů. Masáž drah na hlavě totiž přivádí energii a krev do mozku, dodává energii smyslovým orgánům, zbavuje stresu a projasňuje i obličej (proto se částečně promasírovává vlasová pokožka i při kosmetické guasha masáži). Dalším přínosem této masáže je prokrvení vlasové pokožky, což zabezpečí lepší výživu vlasům, zlepšuje to jejich kvalitu a přispívá k jejich lepšímu růstu.
Masáž se může aplikovat samostatně nebo může být součástí dalších metod pomoci např. při migrénách, nespavosti, nervozitě, stresu atd. Jako u spousty jiných metod, i toto ošetření by mělo být opakované, pravidelné, až do odeznění nepříjemných stavů. Pravidelné ošetření hlavy pročistí ducha a dodá energii celému tělu.
Nejnovější komentáře